POWERbreathe ile diğer solunum cihazları arasındaki farklar nelerdir?

POWERbreathe, her bütçeye uygun bireysel ihtiyaçları karşılamak için bilimsel olarak kanıtlanmış en geniş İnspiratuar Kas Eğitimi (IMT) cihazları yelpazesini sunar. POWERbreathe solunum cihazları yelpazemiz, İnspiratuar Kas Eğitimi (IMT) için olanların yanı sıra Ekspiratuar Kas Eğitimi (EMT) için olanları içerir. Bunlar solunum kas eğitimi için bir dizi cihaz oluşturur.

Piyasadaki cihazlar ile karşılaştırıldığında, solunum cihazlarımız her cihazda hava akışına yalnızca bir solunum aşamasıyla sınırlı bir direnç uygular: İnspirasyon Kas Eğitimi (IMT) cihazlarımızdaki inspirasyon aşaması veya Ekspirasyon Kas Eğitimi (EMT) cihazlarımızda ekspirasyon aşaması.

POWERbreathe IMT ve EMT Cihazlarımız, solunum üzerinde bir yük oluşturmak için nefes eğitiminin en yaygın olarak çalışılan ve uygulanan yöntemi olan Basınç Eşiği Yüklemesini kullanır. Bunu, POWERbreathe Classic ve POWERbreathe Plus serisi IMT cihazlarımız ve POWERbreathe EX1 serisi EMT cihazlarımızda hassas şekilde kalibre edilmiş, yay yüklü basınç eşik valfi aracılığıyla oluşturur. Bu antrenman yöntemi, antrenman yoğunluğunuzun ölçülebilir ve uygun olmasını sağlar.

Direnç antrenmanının diğer ana sınıfı, solunum yükünü oluşturmak için Pasif Akış Direncini kullanır. Ancak POWERbreathe’de bir adım daha ileri gittik ve yükü oluşturmak için dinamik olarak ayarlanmış akış direncini kullanan bir dizi elektronik IMT cihazı geliştirdik. Bunun nedeni, farklı büyüklükteki hava yolu deliklerini seçmek için basit bir kadran kullanan ve daha sonra güvenilmez ve ölçülemez yüklemeye neden olan pasif akış direnci cihazlarında bulunan sınırlamaları ortadan kaldırmak istememizdir.

POWERbreathe K Serisi ve KH Serisi (KH2, özellikle sağlık profesyonelleri kullanımı için tasarlanmıştır), pasif akış direnci cihazlarının doğasında olan sınırlamaların üstesinden gelirken aynı zamanda nefes kesilmesini önleyerek basınç eşiği yüklemesinin sağladığı eğitim deneyimini de geliştirir.

Araştırmacılar, POWERbreathe K-Serisi’nin, yüklü solunum görevleri sırasında fiziksel enerji birimlerine ilişkin otomatik olarak işlenmiş ve geçerli tahminler sağladığını fark etti. Bu, sağlık hizmeti sağlayıcılarının günlük klinik uygulamalarda bu testler sırasında inspiratuar kaslar üzerindeki yükü ölçebilmelerini sağlar.

Ayrıca 2023 yılında yapılan bir çalışma, POWERbreathe K-Serisi S-Index®Test’in sporcularda fonksiyonel inspiratuar kas gücünü ölçmek için yararlı bir araç olabileceği sonucuna varmıştır.*

POWERbreathe ayrıca POWERbreathe K3’ün Colorado Üniversitesi’nin Journal of the American Heart Association’da yayınlanan önemli klinik deneyinde kullanıldığını bildirmenin haklı gururunu yaşar. Bu çalışma, İnspiratuar Kas Gücü Eğitiminin (IMST) kan basıncını düşürdüğünü ve kalp krizi riskini azalttığını buldu.

POWERbreathe, 20 yılı aşkın bir süre önce piyasadaki ilk İnspiratuar Kas Eğitimi cihazını geliştirdi. Nefes almanın yalnızca sporcular için bir sınırlama teşkil etmekle kalmayıp aynı zamanda solunum yolu hastalıkları olan hastalarda ve sağlıklı insanlarda egzersiz toleransını da etkilediğini fark eden önde gelen Birleşik Krallık Spor Bilim Adamları ile çalıştı.

POWERbreathe, COVID-19 salgınının klinik yönetimine ilişkin WHO 2021 kılavuzunda adı geçen tek inspiratuar kas eğitimi (IMT) cihazı markasıdır.

POWERbreathe IMT cihazları, birçok bağımsız ve tarafsız tıbbi ve spor araştırma çalışmasında antrenman müdahalesi için seçilen bir markadır.

POWERbreathe nedir? sorusunun cevabını içeren videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz..

*https://www.researchgate.net/publication/374102034_POWERbreatheR_S-Index_Test_-_guidelines_and_recommendations_for_practitioners

**https://www.powerbreathe.com/who-recognises-use-of-powerbreathe-imt-in-covid-recovery/?_gl=1*guzpep*_up*MQ..*_ga*MTM2NDgwODMzLjE3MTY5ODQ3MjE.*_ga_DN8J5554RQ*MTcxNjk4NDcyMS4xLjEuMTcxNjk4NDc2NS4wLjAuMA..

 

Cihazımı ne sıklıkla temizlemeliyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler