Koşarken Nefes Alma Çabası

Koşu sırasında nefes alma, maraton gibi etkinliklerin yanı sıra daha kısa, yoğun koşu dönemlerinin ardından önemli olabilir. Araştırmalar*aynı zamanda solunum kaslarındaki yorgunluğun kanın bacak kaslarından uzaklaşmasına neden olabileceğini de göstermektedir. Bu, bacaklarınıza giden oksijen miktarının azalması ve performansınızın düşmesi anlamına gelir. Ancak araştırmalar, 4 haftalık IMT’nin inspiratuvar kas gücünü, 800 m koşu performansını iyileştirdiğini ve ekstremite kan akışı değişim oranını azalttığını gösteriyor.

Nefes Alma Dayanıklılığınızı Artırın.

Disiplinli nefes alma tekniği yüzme, bisiklete binme ve koşma sırasında nefes alma konforunu artıracaktır. POWERbreathe İnspiratuvar Kas Eğitimi (IMT) Cihazları, özellikle solunum kaslarınızı hedef alır, güçlerini ve dayanıklılıklarını yaklaşık %30 oranında artırır,** solunum yorgunluğunu ortadan kaldırmaya yardımcı olarak performansınızı önemli ölçüde artırır.

Araştırmalar*** , POWERbreathe IMT ile solunum kaslarınızı ısıtmanın faydalı olduğunu gösteriyor.  Ayrıca toparlanmada kullanıldığında laktatı %16 oranında azaltabilir.

*https://www.powerbreathe.com/wp-content/uploads/2020/03/HARMS_RespiratoryMuscleWorkComprisesLegBloodFlowDuringMaximalExercise.pdf?_gl=1*1nybvs2*_up*MQ..*_ga*MTQwMjc2OTExOC4xNzExNDYxMjQ0*_ga_DN8J5554RQ*MTcxMTQ2MTI0NC4xLjEuMTcxMTQ2Mzc1MC4wLjAuMA..

**https://www.powerbreathe.com/wp-content/uploads/2014/01/CaineMcConnellabstractERJ98.pdf?_gl=1*1nybvs2*_up*MQ..*_ga*MTQwMjc2OTExOC4xNzExNDYxMjQ0*_ga_DN8J5554RQ*MTcxMTQ2MTI0NC4xLjEuMTcxMTQ2Mzc1MC4wLjAuMA..

***https://journals.lww.com/acsm-msse/Fulltext/2008/01000/Blood_Lactate_during_Recovery_from_Intense.16.aspx

 

 

 

 

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler