DANSÇILAR İÇİN NEFES EĞİTİMİ

Core bölgesi stabilitenizi, dans hareketinin akışkanlığını, müzikalitenizi, estetiğinizi ve ifade gücünüzü geliştirmek için nefes gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırın.

Dansta Nefes Almak

Bir dansçı olarak, yalnızca etkili bir şekilde değil, aynı zamanda zarafetle nefes almayı da öğrenirsiniz; böylece göğsünüzün üst bölümü, kollarınızın kontrolüne ve ifadesine izin verecek şekilde serbest kalabilir. Bu, nefesinizi göğüs bölgenizden ve diyaframınızdan kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir diğer önemli teknik de ne zaman nefes alınması gerektiğini anlamayı öğrenmektir ve etkili nefes alma, dansta vücut kondisyonunun bir bileşenidir.

Nefes alışınız yorulursa duruşunuz ve tekniğiniz zarar görebilir; boynunuzda ve sırtınızın üst kısmında gerginlik yaratabilir ve sonuçta dans performansınız bozulabilir. Durum stresli hale gelebileceğinden ve daha yüzeysel nefes almanıza, hatta nefesinizi tutmanıza neden olabileceğinden, bunun zincirleme etkisi olabilir. Bu nedenle bir dansçının hayatında nefes eğitimi önemlidir. Solunum gücünüzü ve dayanıklılığınızı arttırmak performansınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Harekette İfade Edebilmek İçin Nefes Eğitimi

Daha güçlü inspiratuvar kaslar (esas olarak diyaframınız ve interkostal kaslarınız) açılma ve yükselme hareketlerinde size yardımcı olur, bu da alçalıp kapanırken ekspiratuvar nefesinizi daha iyi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Solunum kaslarınızı POWERbreathe İnspiratuar Kas Eğitimi Cihazları ile çalıştırmak, onları daha güçlü hale getirecek ve dayanıklılıklarını artıracak, mümkün olduğunca fazla hava almanıza, açılma, yükselme hareketlerinize ve atletik dansın vücudunuzdaki talepleri karşılamak için nefesinize ve dayanıklılığınıza ihtiyaç duyduğunuzda daha atletik koreografiye yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir dans performansı sırasında herhangi bir kası gerdiğinizde nefesiniz etkilenir, bu nedenle POWERbreathe ile inspiratuvar kas eğitimi, dans kondisyonu için önemli bir bileşendir.

Hareket sırasında nefesinizi kontrol edebilmek için diyaframınızla bağlantı kurmanız ve nefes alırken diyaframınızı kullanmanız gerekir. Bu nedenle, nefesinizi kontrol etmenize yardımcı olmak için diyaframınızın güçlü olması ve en iyi performansınızı sürdürme gücünüzün olması için nefes kaslarınızın dayanıklılığa sahip olması gerekir. POWERbreathe IMT Cihazları nefes alma gücünüzü, dayanıklılığınızı ve sonuçta performansınızı artıracaktır.

 

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler