KALP YETMEZLİĞİ VE KALP HASTALIKLARINDA SOLUNUM KAS EĞİTİMİ

Nefes Eğitimi ile Yaşam Kalitenizi Artırın.

POWERbreathe IMT Cihazları ile soluk alma kaslarınızı güçlendirmek, vücudunuzdaki kan akışını iyileştirmeye ve yaşam kalitenizi artırmaya yardımcı olacaktır.

Kalp Yetmezliği ve Kalp Hastalığında Solunum Çabası

Kalp yetmezliği genellikle başka bir hastalıktan, çoğunlukla da koroner kalp hastalığından kaynaklanır. Fiziksel aktivitenizi etkileyen dispneye benzer nefes darlığı ve yorgunluk gibi semptomlara sahiptir.

Kalp yetmezliğinde, kalbiniz kanı vücudunuza düzgün bir şekilde pompalayamaz ve akciğerlerinizde sıvı birikmesine neden olur. Bu, nefes almanızı giderek zorlaştırır. Kalp yetmezliği, kalbinizi zorlayan yüksek tansiyon ve kalp hastalığı gibi çeşitli durumların sonucu olabilir.

Kalp hastalığında, koroner arterlerde yağlı madde birikmesi kalbe kan akışını engeller. Hareketsiz bir yaşam tarzı ve düzenli egzersiz rutin eksikliği buna neden olabilir.

Kalp Yetmezliği ve Hastalıkları İçin Evde Tedavi

Kalp yetmezliği ve kalp hastalığı tedavisi, semptomları kontrol altında tutmak için yaşam tarzı değişikliklerini ve egzersize dayalı bir kalp rehabilitasyon programını içerebilir. Aslında düzenli egzersiz yapmak kalbinizin ve dolaşım sisteminizin daha verimli çalışmasına yardımcı olarak semptomlarınızı ve sağlığınızı iyileştirir. Aynı zamanda kalp fonksiyonunun iyileştirilmesine yardımcı olur ve daha sonraki kalp hastalığı atakları riskini azaltır.

Diğer kaslar gibi, kalbiniz de düzenli egzersizden faydalanır ve daha güçlü bir kalp, vücudunuza daha az eforla daha fazla oksijen taşıyan kan pompalar. Aynı şey soluk alma kaslarınız için de geçerlidir, çünkü fiziksel egzersiz sırasında nefes alma kaslarınız yorulduğunda kan akışı kısıtlanır. POWERbreathe İnspiratuar Kas Eğitimi (IMT) Cihazlarının kullanıldığı bir çalışma*, IMT’nin başta kalp hızı ve diyastolik kan basıncı olmak üzere kardiyovasküler sistemi iyileştirmek için tamamlayıcı bir tedavi olarak görülmesi gerektiğini öne sürüyor.

Kalp Hastalığı Riskini Azaltın.

Kronik kalp yetmezliği olan hastalarda, POWERbreathe Medic Classic gibi bir IMT cihazı ile solunum kas eğitimi yapmanın aşağıdakileri sağladığı gösterilmiştir:

Egzersiz toleransını %19 artırır.**

Yaşam kalitesini %16 artırır.***

POWERbreathe IMT Cihazları ilaç içermediğinden, klinik olarak kanıtlanmış olduğundan hiçbir yan etkisi veya ilaç etkileşimi yoktur; lütfen kullanmadan önce doktorunuza veya solunum fizyoterapistinize danışın. Önlemler ve Kontrendikasyonlar bölümünü okuyun.

Kalp Sağlığı İçin Destek

Bir çalışma**, IMT’nin hem inspiratuvar gücü hem de dayanıklılığı başarılı bir şekilde arttırdığı, dispneyi hafiflettiği ve kronik kalp yetmezliğinde fonksiyonel durumu iyileştirdiği sonucuna varmıştır.

Başka bir çalışma***, kronik kalp yetmezliği ve inspiratuvar kas zayıflığı olan hastalarda IMT’nin, inspiratuvar kas gücünde belirgin iyileşmenin yanı sıra fonksiyonel kapasitede, egzersize solunum yanıtında, iyileşme oksijen alım kinetiğinde ve yaşam kalitesinde iyileşme sağladığı sonucuna varmıştır.

*https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6535083/

** https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15580060/

***https://www.powerbreathe.com/wp-content/uploads/2020/03/DALL_AGO_IMTinPatientswithHeartFailure.pdf?_gl=1*19e6lmr*_up*MQ..*_ga*MTQwMjc2OTExOC4xNzExNDYxMjQ0*_ga_DN8J5554RQ*MTcxMTQ2MTI0NC4xLjEuMTcxMTQ2MjY1OS4wLjAuMA..

 

 

 

 

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler