POWERbreathe IMT & EMT Cihazları ile Formda Kalmanın Hızlı Yolu

Hızlı veya daha hızlı formda kalmak için nefesinizi geliştirmeniz gerekir. Daha güçlü solunum kasları egzersizi daha kolay hale getirir.

Daha Hızlı Fitness İçin Nefes Alın.

Nefes darlığı, egzersizin ortak bir özelliğidir ve aerobik aktivite, solunum kaslarınıza eğitim faydaları sağlasa da, onların tam potansiyelini ortaya çıkarmak için yeterli değildir.

Solunum kaslarınız hiçbir zaman yüksek yoğunluklu egzersizden kaynaklanan ‘ağır nefes alma’ ile başa çıkabilecek kadar eğitilmez ve bu nedenle egzersiz ve kondisyon antrenmanı sırasında her zaman rahatsız edici bir zorluk ortaya çıkaracaktır.

Laktat eşiğinizin üzerinde yüksek yoğunluklu fitness antrenmanı yaptığınızda, nefesiniz konfor alanı dışına çıkar. Solunum kaslarınız zayıfladığında veya yorulduğunda nefes almanız daha da zorlaşır. Bunu, halterin 12. tekrarda ilkine göre daha ağır hissettirmesine benzetebiliriz.

IMT Kondisyon ve Performansı Artıracak

POWERbreathe IMT Cihazları ile inspiratuvar kas eğitiminin, bu yüksek yoğunlukta nefes almanın gereklilikleriyle başa çıkmalarına yardımcı olmak için solunum kaslarınızı güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çoğunlukla “diyaframınız için dambıl” olarak adlandırılır çünkü güçlenmek için çalıştırdığı ana solunum kasınız diyaframınızdır.

Araştırmalar ve denemeler, ağır egzersiz sırasında, egzersiz yapan kaslarınıza kan akışının (ve dolayısıyla oksijen iletiminin), solunum kaslarınızın yorulması ve performansın düşmesi nedeniyle kısıtlandığını göstermektedir. Bu sürece metaborefleks denir ve bir ‘hayatta kalma’ içgüdüsüdür. Temel olarak vücudunuz, ‘performans’ ihtiyacı yerine nefes alma ihtiyacını seçiyor. Ancak iyi eğitilmiş ve güçlü bir diyaframla, uzuvlarınıza daha fazla kan akışı sağlanabilir ve performans geliştirilebilir.

Ekspiratuvar kas yorgunluğu, özellikle yoğun nefes alıp nefes nefese kaldığınızda, ağır, tüm vücut egzersizleri sırasında egzersiz performansını da olumsuz etkiler. Tıpkı uzuv gücünüzü artırmak için ağırlık kullandığınız gibi, değişken dirençli POWERbreathe Ekspiratuvar Kas Eğitimi (EMT) cihazının kullanılması da ekspiratuvar kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı artıracak ve böylece egzersiz performansınızı artıracaktır.

Hızlı Bir Şekilde Nasıl Fit Olunur?

POWERbreathe IMT ve EMT Cihazları, solunum gücünü ve dayanıklılığını artırmak için solunum kaslarınızı uygun bir eğitim direncine tabi tutar. İnspiratuvar kas eğitimi ve egzersiz performansı üzerine yapılan araştırmalar*, tüm vücut efor hissinde bir azalma olduğunu ortaya çıkardı. Bu, 4 haftalık POWERbreathe IMT Cihazı kullanımından sonra insanların artık eskisi kadar sıkı egzersiz yapmadıklarını hissetmelerii ve bu nedenle kendilerini biraz daha zorlayarak antrenman yoğunluklarını artırıp daha hızlı formda kalabildikleri anlamına geliyor.

POWERbreathe IMT’yi kullanmak, daha etkili bir şekilde ısınmanıza, ayrıca daha hızlı soğumanıza ve toparlanmanıza yardımcı olacaktır. Brezilya’da yapılan bir araştırma**, egzersizden hemen sonra küçük bir nefes alma yüküne karşı nefes almanın laktatı %16 oranında azalttığını buldu. Aslında, inspiratuvar yük kullanıldıktan sadece 5 dakika sonra laktat konsantrasyonu 15 dakikalık pasif toparlanmaya eşdeğerdi.

*https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18641709/

**https://journals.lww.com/acsm-msse/Fulltext/2008/01000/Blood_Lactate_during_Recovery_from_Intense.16.aspx

 

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler