MÜZİSYENLER İÇİN NEFES EĞİTİMİ

Pratik yapmak mükemmelleştirir buna nefesiniz de dahildir. İnspiratuvar, ekspiratuvar ve akış tabanlı nefes eğitimleri, nefes desteğini ve nefes kontrolünü geliştirir.

Bir nefesli çalgı kullanıcısı iseniz, hava akışının ne kadar önemli olduğunu ve nefes hazırlığı eksikliği nedeniyle performansınızın nasıl olumsuz etkilenebileceğini iyi bilenlerdensiniz. Dahası, nefes alma gücü ve dayanıklılığının olmayışı, uzun, güçlü notaları tutacak gücünüz olmadan, nefesinizin kesilmesine neden olabilir. Neyse ki solunum kaslarınız gücünüzü ve dayanıklılığınızı artıracak şekilde eğitilebilir.

Herhangi bir kası güçlendirirseniz, onu kontrol etme yeteneğinizi ve yük altında çalışırken yarattığı hareketi geliştirirsiniz. Aynı şey solunum kaslarınız için de geçerlidir.

Daha İyi Bir Performans İçin Nefesinizi Kontrol Edin.

Diyaframı kullanarak nefesinizi kontrol etmeyi öğrenirsiniz. Nefesinizi kontrol etmenize yardımcı olmak için diyaframınızın güçlü olması ve solunum kaslarınızın performansınızı sürdürecek dayanıklılığa sahip olması gerekir.

İnspiratuvar Kas Eğitimi

Bir müzisyen olarak çok kısa sürede çok miktarda havayı solumanız gerekir. POWERbreathe İnspiratuvar Kas Eğitimi (IMT) Cihazları sizi bunu yapmanız için eğitir.

POWERbreathe IMT cihazı aracılığıyla nefes aldığınızda, tüm soluk alma kaslarınız aktive olur ve bir müzisyen için POWERbreathe IMT, inspirasyon kaslarınıza benzersiz bir uyarı sağlar.

POWERbreathe IMT Cihazları, direnç egzersiz yöntemini kullanarak nefes almak için kullandığınız solunum kaslarını, özellikle diyaframınızı ve interkostal kaslarınızı hedef alır. POWERbreathe IMT Cihazları adeta ‘diyaframınız için dambıl’ gibi nefes alma gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırır. Bir çalışma *, bir vokal kaydındaki en yüksek ve en düşük perdedeki seslerin tek bir nefeste performansının ve fonasyon sürelerinin solunum kas eğitimi ile geliştirebileceğini göstermiştir.

Akış Tabanlı Nefes Eğitimi

POWERbreathe IMT Cihazları ile inspirasyon gücünü artırmanın yanı sıra, Flow-Ball Ultra ve Respiron ile hava akışınızın kontrolünü geliştirmek, ton ve cümle uzunluğunu iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Bu akış tabanlı nefes egzersiz cihazları, odaklanmış ve sabit bir nefesi teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Ekspiratuvar Kas Eğitimi

Ekspiratuvar kas gücü nefesli çalgıda titreşim üretmenize yardımcı olur, ancak yeterli ekspiratuvar basınç oluşturamıyorsanız bu sınırlayıcı bir faktör olabilir. Aslında, azalan ekspiratuvar basınç ve hava akışının birleşimi, ne kadar yüksek sesle ve hangi perdede çalabileceğinizi etkileyebilir.

POWERbreathe EMT Cihazları ile ekspiratuvar kas gücünüzü artırabilirsiniz. Aslında araştırmalar*, ekspiratuvar kas gücü eğitiminin lise grup öğrencilerinde sadece 2 hafta sonra ekspiratuvar basıncı önemli ölçüde artırdığını göstermektedir.

Bu nedenle bir nefesli enstrüman çalıcısı olarak, POWERbreathe IMT cihazları ile hava girişinizi maksimuma çıkarmalı ve çıkışınızı da POWERbreathe EMT cihazları ile kontrol etmelisiniz.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0892199720301375

 

 

 

 

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler