Bir IMT cihazına mı yoksa bir EMT cihazına mı daha uygunum?

Hem IMT (İnspirasyon Kas Eğitimi) hem de EMT (Ekspirasyon Kas Eğitimi), Solunum Kas Eğitiminin (RMT) unsurlarıdır. Solunum Kas Eğitimi, solunum kas fonksiyonunuzu geliştirmenize, solunum gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırmanıza ve solunum yorgunluğunu azaltmanıza yardımcı olmak için bu iki terapiyi de kullanan bir tedavidir.

POWERbreathe IMT Cihazlarının yaşlı yetişkinlerde ve KOAH, astım, kalp yetmezliği ve hastalığı, nöromusküler hastalıklar, felç gibi ciddi rahatsızlıkları olan kişilerde ve daha yakın zamanda covid iyileşmesinde, yüksek tansiyon hastalarında solunum gücünü geri kazanmaya ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Daha güçlü nefes alma kasları, özellikle de diyaframınız, bir aktör, müzisyen, şarkıcı veya dansçı olarak en iyi performansınızı sergilemenize de yardımcı olacaktır.

POWERbreathe IMT Cihazlarının aynı zamanda lokomotor kaslarınıza kan akışını sürdürmeye yardımcı olarak yetersiz kullanılan akciğer hacmini geliştirme ve çaba algısını azaltma sayesinde fitness ve spor performansını iyileştirdiği de kanıtlanmıştır.

Akciğerlerinizdeki havayı zorla boşaltmanız gerekiyorsa POWERbreathe EMT’yi seçin. Zorla nefes verme, şarkı söyleme, nefesli çalgı çalma ve öksürme gibi aktif nefes alma dönemlerinde meydana gelir. Konuşma ve dil terapistleri, nefes verme kaslarının maksimum basıncını artırmak için EMT’yi kullanır;  bu, felç veya Parkinson hastalığı gibi yutma güçlüğü veya konuşma zorluğuyla sonuçlanan tıbbi bir durumunuz varsa önemlidir.

Spor performanslarını geliştirmek isteyen sporcular aynı zamanda daha güçlü ekspiratuvar kaslardan da faydalanacaktır çünkü ekspiratuvar kas yorgunluğunun performansı düşürdüğü gösterilmiştir.

Cihazımı ne sıklıkla temizlemeliyim?
POWERbreathe IMT & EMT Cihazlarını kullanmak için minimum bir yaş var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler