Solunum yollarınızdaki balgamdan doğal yollarla nasıl kurtulursunuz?                      

Akciğerlerde biriken aşırı balgam sadece nefes almayı güçleştirmekle kalmaz aynı zamanda tekrarlayan enfeksiyonlar ve akciğer hasarına yol açar. Kronik akciğer hastalıklarında balgamdan kurtulmak ve hava yolu hijyeni, akciğer enfeksiyonları gelişme ve akciğerlere zarar verme olasılığını azaltmak açısından çok önemlidir.

Balgamdan kurtulmak katı yapısı nedeniyle zordur ve öksürmek gerekir. Shaker Solunum Fizyoterapi ve Mukus Temizleme Cihazları, solunum yolu sekresyonlarını harekete geçirmek ve katı, inatçı mukusu temizlemek için titreşimler oluşturur ve öksürerek balgam çıkarmayı kolaylaştırır, akciğer fonksiyonlarının gelişmesine, nefes darlığı ve yorgunluğun azalmasına yardımcı olur.

Shaker Solunum Fizyoterapi ve Mukus Temizleme Cihazları, KOAH, Kistik Fibrozis, Bronşektazi, Kronik Bronşit, Amfizem, Astım vb. gibi kronik durumlarda kullanılabileceği gibi Atelektazi, Pnömoni, Covid sonrası solunum fonksiyon bozukluklarında, trakeostomili hastalarda, Akut Bronşit veya grip sonrası öksürük gibi akut durumlarda, ameliyat öncesi ve sonrası da kullanılabilir.

Shaker Solunum Fizyoterapi ve Mukus Temizleme Cihazları, solunum yolu sekresyonlarını titreşimler oluşturarak harekete geçirmek ve katı, inatçı mukusu temizlemek için tasarlanmış cihazlardır.

Shaker Solunum Fizyoterapi ve Mukus Temizleme Cihazları ile hava yolları temizlenerek enfeksiyonların gelişmesine karşı koruma sağlanmış olur. Akciğer koruma altına alınırken solunum fizyoterapisi yapılması da sağlanarak akciğer fonksiyonlarını güçlendirir, aşırı mukusa bağlı nefes darlığı ve yorgunluğu azaltır.

Shaker Solunum Fizyoterapi ve Mukus Temizleme Cihazları, titreşimli pozitif ekspiratuvar basınç oluşturarak solunum fizyoterapisine destek olur.          

 -Ekonomik                    

 -Yenilikçi Teknoloji                

 -Kullanımı Kolay

Shaker Solunum Fizyoterapi ve Mukus Temizleme Cihazları ile Aşırı Mukus ve Yarattığı Problemlere Etkili Çözüm!

POWERbreathe tarafından sunulan Shaker, balgam temizleme ve hava yolu hijyeni için             ilaç içermeyen etkili bir alternatiftir.

-Hasta yaşı ve ihtiyacına uygun 5 ayrı model

-Hasta uyumunu kolaylaştıran kullanıcı dostu 2 farklı ağızlık seçeneği

-Otururken, ayakta veya yatarken kullanım          

-İhtiyaç duyulan her yerde, her zaman uygulama kolaylığı

                                                                                            

 

POWERbreathe Shaker grubu solunum fizyoterapi ve mukus temizleme cihazlarının               5 modelinin de çalışma prensibi aynı…

Shaker, sekresyonu harekete geçirmek için kelimenin tam anlamıyla sanki bir elma ağacından elmaları düşürmek istiyormuş gibi solunum yollarında titreşim oluşturur.

Bu titreşim, sekresyonun alt solunum yollarından üst solunum yollarına hareket etmesini sağlar ve öksürerek balgamın atılmasını kolaylaştırır.

Peki Shaker nasıl çalışır?

Shaker cihazlarının içindeki çelik bilye cihaza nefes verirken yükselir ve sonra tekrar kendi ağırlığı ile düşer. Ç̧elik bilyenin bu aşağı-yukarı hareketi hızlı bir şekilde gerçekleşir ve titreşimler solunum yollarında hissedilir. Bu titreşim ve yumuşak direnç balgamı hareketlendirir, inceltir. Gelen öksürük isteği, balgamın kolayca atılmasına yardımcı olur.

Çalışma prensibi aynıysa niye 5 modeli var ki?

Shaker, dirençleri farklı 5 modeliyle hastanın yaşına, akciğer kapasitesi ve hastalığının durumuna göre tercih yapabilme imkanı sunar.

Böylece hem hastanın tedaviye uyumunu arttırır hem de tedaviden daha iyi sonuç alınmasına yardımcı olur.

Shaker Classic……………………………………9 cmH2O

Shaker Deluxe Kids ………………………….. 8cmH2O

Shaker Deluxe …………………………………11 cmH2O

Shaker Deluxe Light ………………………….8 cmH2O

Shaker Medic Plus……………………………..8 cmH2O

                              4 cmH2O

*Minimum eforla ulaşılan basınç değerleri verilmiştir.

📍Shaker Classic, Shaker Deluxe Kids, Shaker Deluxe, Shaker Deluxe Light kişisel kullanımlar için uygundur.                                                                                  📍Shaker Medic Plus ise kişisel kullanıma uygun olduğu gibi otoklavlanabilir özelliği sayesinde hastane ve klinik kullanım için de uygundur.                                                                            📍 Shaker Deluxe Kids, Shaker Deluxe, Shaker Deluxe Light ve Shaker M.Plus hasta yaşına bağlı uyumu kolaylaştıran kullanıcı dostu 2 farklı dizaynda ağızlık ile hastaya kullanım konforu sunar.                           

Doktorunuz veya solunum fizyoterapistinizin farklı bir önerisi yoksa;                                       📌Günde en az 2, en fazla 4 seans,

📌Her seans en az 5, en fazla 15 dakika…

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler