POWERbreathe IMT Cihazları ile Kan Basıncını Doğal Olarak Düşürün.

Araştırmalar, POWERbreathe İnspiratuvar Kas Egzersiz Cihazlarıyla yapılan egzersizleri takiben kan basıncında önemli düşüşler ve büyük arter fonksiyonunda iyileşmeler bildirmektedir.

ABD’de NPR (Ulusal Halk Radyosu)’da yayınlanan araştırma, POWERbreathe IMT Cihazları ile yapılan günlük nefes egzersizlerinin yüksek tansiyonu düşürmede ilaç kadar etkili olabileceğine dair bulguların altını çizdi.

Bu araştırmanın ardından yapılan retrospektif bir analiz, POWERbreathe IMT (İnspiratuar Kas Egzersiz) Cihazları ile yapılan solunum egzersizlerinin, kan basıncını düşürdüğüne dair bugüne kadarki en güçlü kanıtı sağlamakta, bu analizde sağlanan yeni bilgiler, etkilerin hızlı olduğu (kan basıncındaki ilk düşüşlerin 2 hafta içinde meydana geldiği) ve kan basıncının yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı vb. özelliklerden bağımsız olarak herkeste benzer şekilde düştüğünü göstermektedir.

Colorado Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmanın temel bulgularından biri, 30 IMST nefesinin (yaklaşık beş dakika) kan basıncını düşürdüğüdür.

Araştırmacılar, testlerin yaklaşık yarısı tamamlandığında, kan basıncında önemli düşüşler ve büyük arter fonksiyonunda iyileşmeler olduğunu bildirmektedir. Bulgular, yaklaşık 5 dakikalık IMST’nin kan basıncını aerobik egzersiz kadar ve bazı ilaçlardan daha fazla düşürdüğünü göstermektedir.

Sürekli olarak yüksek tansiyon şikayetiniz olduğunda doktorunuz muhtemelen fiziksel aktiviteyi arttırmak gibi yaşam tarzı değişikliklerinin yanı sıra tansiyonunuzu düşürmek için size ilaç önerecektir.

Yapılan araştırmalar, kan basıncını doğal olarak düşürmenin yeni, umut verici, ilaçsız bir yolunu sunuyor.

POWERbreathe IMT Cihazları ile Tansiyonu Düşürmek İçin Yapılan Araştırmada Kullanılan Protokol:

Araştırma katılımcıları, 6 hafta boyunca haftada 6 gün, yaklaşık 5 dakikalık (5 set 6 nefes alma, setler arasında 1 dakikalık dinlenme) olmak üzere 30 inspiratuvar manevra gerçekleştirdiler.

Uyarı: Reçeteli ilaçlarınızı almayı asla bırakmamalısınız ve herhangi bir değişiklik yapmadan önce daima doktorunuza danışmalısınız.

Araştırmalar, POWERbreathe IMT Cihazları ile yapılacak solunum egzersizlerinin kan basıncını aerobik egzersiz kadar ve bazı ilaçlardan daha fazla düşürebileceğini gösteriyor.

*Bahsi geçen araştırmada POWERbreathe K3 model cihaz kullanılmıştır.

Araştırma hakkında ayrıntılı bilgiye https://www.powerbreathe.com/whos-it-for/health/blood-pressure/ ulaşabilirsiniz.

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler