Spor & Fitness

Performansınızı Arttırın!

Solunum kaslarınızı güçlendirici egzersiz yapmanızın nefes almayı kolaylaştırmasıyla kalp atış hızınız düşer, egzersiz daha rahat hale gelir, kendinizi daha fazla zorlayabilir ve dayanıklılığınızı arttırabilirsiniz.

Diyaframınız İçin Adeta Bir Dambıl!

Laktat eşiğinizin üzerinde yüksek yoğunluklu antrenman yaptığınızda, nefesiniz konfor alanından çıkar, dinlenme halindeyken dakikada 12 nefesten dakikada 60 nefese kadar hızla artar. Buna bağlı olarak soluk alma kaslarınız zayıflar ve yorulur ve nefes alıp vermeniz daha da zorlaşır.

Solunum hızı, egzersiz yoğunluğunun en iyi göstergelerinden biridir.

Ağır egzersiz sırasında, egzersiz yapan kaslarınıza kan akışı (ve dolayısıyla oksijen iletimi) kısıtlanır çünkü inspiratuvar (soluk alma) kaslarınız yorulur ve performans düşer. Bu sürece metaborefleks adı verilir ve vücudunuz “gerçekleştirme” ihtiyacı yerine nefes alma ihtiyacını seçer ki bu “hayatta kalma” içgüdüsüdür. Bununla birlikte, iyi eğitilmiş güçlü bir diyaframla (ana solunum kasınız), organlarınıza daha fazla kan akışı sağlanabilir.

Yapılan araştırmalar, 5 haftalık düzenli kullanımla POWERbreathe IMTnin solunum metaborefleksini azalttığını göstermiştir. Bu etki, 5 haftalık kullanım sonrası da devam eden bir etkidir ve bunun başka faydaları da olabilir (ör. egzersiz sırasında diğer kaslarla kan akışının rekabetinin azalması).

POWERbreathe Cihazlarıyla İnspirasyon kas eğitimi (IMT) yapmayı diyafram için halter kaldırmak gibi düşünebilirsiniz. POWERbreathe ile IMT‘nin yüksek yoğunlukta nefes almanın talepleriyle başa çıkmalarına yardımcı olmak için soluk alma kaslarınızı güçlendirdiği ayrıca tüm vücut çabasını azalttığı ve egzersizi daha kolay hissettirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sonuç olarak; POWERbreathe IMT cihazları daha iyi bir performans için egzersiz yoğunluğunuzu arttırmanıza destek olacaktır.

Ekspiratuvar Kas Yorgunluğu

Araştırmalar,  inspiratuvar kas yorgunluğunun sadece egzersiz ve spor performansını değil, aynı zamanda ekspiratuvar kas yorgunluğunu da etkilediğini göstermektedir .‘Ağır egzersiz’ sırasında, soluk verme kaslarınız nefes almada aktif bir rol oynayacaktır. Rekabetçi sporlarda olduğu gibi zorlu nefes verme sırasında, karnınızın yardımcı kasları ve iç interkostallar kasılarak diyaframı yukarı doğru zorlar ve daha fazla havayı dışarı atar.

POWERbreathe EX1 Cihazları ile inspiratuvar kas eğitiminden bağımsız olarak ekspiratuvar kas eğitimi ile ekspiratuvar kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı arttırabilir ve egzersiz sırasında solunum çabasını azaltabilirsiniz.

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler