Nefes Eğitimi Oyun Değiştiricidir.

Bir müsabaka sırasında düzgün nefes almazsanız, hızlı bir şekilde nefesiniz tükenir, enerjiniz azalır, konsantrasyonunuz düşer ve muhtemelen kaybedersiniz.

Tenis, badminton ve squash’ın karakteristik özelliği olan, topa ulaşmak için koşmak gibi yoğun çaba gereken spor dallarında yarışmalar sırasında nefes alma en üst seviyelere çıkar ve aşırı nefes darlığına neden olur.

Nefes alıp vermenizin zayıflaması çok sinir bozucudur ve performansınızı engelleyebilir. Nefesinizin sizi geride tutmasına izin veremezsiniz, çünkü bu size oyunu tamamlamanız için gereken dayanıklılığı sağlar.

Raket sporlarında nefes alma dışında solunum kaslarınız da ek bir rol oynar. Aslında, raket vuruşu sırasında destek almak ve bükülmek için gövdenizdeki nefes alma kaslarını kullanırsınız. Ve şişmiş ciğerlerinizi topun ve raketin etkisini desteklemek, ciğerlerinizdeki havanın çıkışını kontrol etmek ve servis sırasında kuvvet aktarımını optimize etmek için kullanırsınız. Bu kontrol, solunum kas yorgunluğu nedeniyle bozulur ancak POWERbreathe IMT Cihazları ile inspiratuvar kas eğitimi ve POWERbreathe EMT Cihazları ile ekspiratuvar kas eğitimi ile geliştirilebilir.

Nefes Eğitimi Oyun Değiştiricidir.

Spor bilimcileri tarafından geliştirilen POWERbreathe İnspiratuvar Kas Eğitimi (IMT) Cihazlarının, nefes alma gücünüzü ve dayanıklılığınızı arttırarak nefes yorgunluğunu azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.*

POWERbreathe IMT ve EMT Cihazları, direnç eğitimi ilkelerini kullanarak özellikle solunum kaslarınızı hedef alarak onları güçlendirir ve nefes alma yorgunluğunu ortadan kaldırır. Daha güçlü nefes alma kasları, örneğin bir müsabaka sırasında postüral kontrolünüze ve hareketinize de yardımcı olabilir.

Daha güçlü nefes alan kaslarla, topun raket üzerindeki etkisini destekleyebilecek ve nefesinizi kontrol ederken geri dönen şutu kapatabileceksiniz. Solunum kaslarınızı güçlendirmediyseniz, geri dönüş atışınız solunum kaslarının yorgunluğu nedeniyle bozulacaktır, ancak bu durum, POWERbreathe IMT ve POWERbreathe EMT Cihazları ile solunum kaslarınızı güçlendirerek iyileştirilebilir.

Gücünüzü ve Dayanıklılığınızı Artırın.

POWERbreathe IMT Cihazlarını kullanarak amaçlı bir ısınma aynı zamanda daha etkili bir şekilde ısınmanıza, soğumanıza ve daha hızlı toparlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu, IMT’nin tekrarlayan sprint sporcularında yüksek yoğunluklu, aralıklı egzersiz sırasında iyileşme süresini iyileştirdiğine dair kanıt sağlar. Bu, topu geri vermek için koştuktan sonra hızlı bir şekilde toparlanmanız gereken raket sporlarında son derece faydalıdır.

Ayrıca Brezilya’daki araştırmacılar, egzersizden hemen sonra düşük bir dirence karşı nefes alma egzersizlerinin laktatı %16 oranında azalttığını buldu.** Ayrıca egzersiz biter bitmez laktatın azaldığını da gösterdi; inspiratuvar egzersizlerden sadece 5 dakika sonra laktat konsantrasyonunun 15 dakikalık pasif toparlanmaya eşdeğer olduğunu buldu.

*https://www.powerbreathe.com/wp-content/uploads/2014/01/CaineMcConnellabstractERJ98.pdf?_gl=1*c8fp21*_up*MQ..*_ga*NjY2NDE5ODUyLjE3MTE0NjU1OTg.*_ga_DN8J5554RQ*MTcxMTQ2NTU5OC4xLjEuMTcxMTQ2ODY0OS4wLjAuMA..

**https://journals.lww.com/acsm-msse/Fulltext/2008/01000/Blood_Lactate_during_Recovery_from_Intense.16.aspx

 

 

Sepetim
Son Görüntülenen
Kategoriler